Zväz strojárskeho priemyslu Slovenskej republiky

Aktivity

Pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov.

S prianím pokojného a radostného prežitia vianočných sviatkov.

Pripájame i poďakovanie za spoluprácu v roku 2021.
Do nového roka prajeme veľa dobrých nápadov, mnoho elánu do práce a pevné zdravie.

Čítaj viac ...

PODCAST: Bicyklom po vlakovej koľaji

Výskumník a inovátor Ľubomír Šooš predstaví nápad pre cyklotrasy, pri budovaní ktorých netreba použiť betón.

Čítaj viac ...

Prehľad účasti členov na veľtrhoch 2022

Nový rok 2022 máme za rohom, a preto by sme si radi pripravili prehľad veľtrhov, kde sa Vy, naši členovia, zúčastňujete v priebehu roka (resp. zúčastňovali v minulosti).

Pripravili sme si pre Vás formulár 46 veľtrhov rozdelených podľa dátumov uskutočňovaných v našom okolí, ako aj tie vzdialenejšie.

Čítaj viac ...

Zúčastnili sme sa na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu 2021 v Brne

Po minuloročnej pauze vynútenej pandémiou brnenské výstavisko znovu privítalo najväčší stredoeurópsky veľtrh priemyselných technológií. MSV 2021 sa konal v nezvyklom novembrovom termíne a v obmedzenom rozsahu, ale zachoval si kvalitu a znovu ukázal najvyspelejšie technológie a fenomény premieňajúce priemyselnú prax – inteligentnú robotiku, 3D tlač, firemné dátové systémy aj riadenie pomocou umelej inteligencie.

Čítaj viac ...

Utečencov odmietajúci Poliaci otvorili pracovný trh cudzincom

„Prepásli sme svoju šancu. Zbytočne sme prišli o vyšší hospodársky rast. Pre nedostatok ľudí v časoch konjunktúry mnohé domáce firmy museli odmietať nové zákazky,“ povedal bývalý hlavný vyjednávač Zväzu strojárskeho priemyslu Juraj Borgula.

Čítaj viac ...

Elektrická formula zostavená študentami STU v Bratislave

Slovenská technická univerzita už niekoľko rokov patrí medzi najlepšie univerzity na Slovensku. Nie len kvôli úspešným absolventom, ale aj vďaka študentom nekončiacich ročníkov, ktorí hviezdia za hranicami prostredníctvom STUBA Green Teamu. Jediný študentský formulový tím na Slovensku sa už niekoľko rokov zúčastňuje medzinárodných súťaží pod záštitou Formula Student, kde reprezentuje nie len STU, ale aj Slovensko.

Čítaj viac ...

Ocenenie Strojníckej fakulty STU v Bratislave

Spoločnosť Danfoss Power Solutions, a. s. venovala Strojníckej fakulte, pri príležitosti 25. výročia sumu 25000 EUR ako poďakovanie za dobrú spoluprácu.

Čítaj viac ...

Pozvánka CEE Automotive Supply Chain 2021

Najväčšie stretnutie automotive dodávateľov v Česku a na Slovensku sa po ročnej prestávke uskutoční opäť v Olomouci.
Podujatie je určené pre dodávateľov a subdodávateľov do automobilového a pridruženého priemyslu. Ide o najväčšie automotive podujatie v Česku a na Slovensku.

Čítaj viac ...